infopay

Alegeri locale si europarlamentare 2024

pdf Consultare publica sume buget pe anul 2022 și estimări pe anul 2023-2025 Popular

By 122 downloads

Download (pdf, 430 KB)

Sume buget (1).pdf

Primăria Comunei Tăcuta organizează o nouă consultare publică în vederea elaborării proiectului bugetului local pe anul 2022.
Credem într-un parteneriat real între primărie și dumneavoastră, prin care să fiți cu adevărat consultați și implicați în procesul de luare a deciziei publice!
Propunerile dumneavoastră vor fi analizate, centralizate, evaluate și incluse în proiectul bugetului Comunei Tăcuta, care va fi supus dezbaterii publice și, ulterior, aprobării Consiliului Local.
Pentru a face sugestii sau propuneri vă rugăm să completați chestionarul din linkul următor: https://bit.ly/consultarepublica .
Pe lângă completarea acestui chestionar, până pe 20 ianuarie 2022 puteți trimite propuneri, sugestii sau opinii cu valoare de recomandare pe adresa Primăria Comunei Tăcuta, sat Tăcuta, comuna Tăcuta, județul Vaslui, cod poștal 737515 sau pe e-mail la adresa This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

sat Tacuta, com. Tacuta
Judetul Vaslui
tel: 0235/349164
fax: 0235/349280

Despre comuna Tacuta

Primaria comunei Tacuta - Judetul Vaslui

La extrema de nord a judetului Vaslui, la 40 km departare de municipiul-resedinta si la 8 km de targul Codaesti, se afla situata comuna Tacuta.

Ea se compune din satele:
• Tacuta,
• Mircesti,